Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Muş’ta erimeyen cisimler yağdı: ‘Plastik Dolu’ iddiası

Muş’ta etkili olan sağanak yağış sırasında yaşanan ilginç bir olay, bölge halkı arasında şaşkınlık ve endişeye neden oldu.

Muş'ta etkili olan sağanak

Muş’ta son günlerde etkili olan sağanak yağışlarla birlikte ilginç bir olay yaşandı. Yağmur ve dolu yağışlarının yanı sıra, bölgeye bilinmeyen ve ateşe tutulduğunda erimeyen cisimler yağdı. Bölge halkı, bu gizemli cisimlerin incelenmesini talep ediyor.

Bilinmeyen Cisimler Kızılağaç Beldesi’nde Görüldü

Muş’un Kızılağaç Beldesi’nde etkili olan sağanak yağış, kısa sürede doluya dönüştü. Ancak bu sırada dolunun arasına karışan ve yere düştüğünde erimeyen garip cisimler dikkat çekti. Sabah uyandıklarında evlerinin çevresinde erimeyen farklı cisimler bulan vatandaşlar, bu olayın uzmanlar tarafından incelenmesini istediler. Nimet Tekin isimli vatandaş, “Geçen sabah kalktığımızda evin etrafında doluya benzer cisimleri gördük. Başta dolu sandık ancak dikkatli baktığımızda dolu olmadığını anladık. Çocuklarla beraber toplamaya başladık. Baktık yabancı bir cisim. Doluya benzer ama yabancı bir cisim. Bunun incelenmesini istiyoruz” dedi.

“Erimediğini Tespit Ettik”

Bölgede plastik benzeri dolu yağdığını söyleyen Abdullah Tekin ise, “Akşama doğru dolu yağışı etkili oldu. Ondan sonra doluya benzer cisimler bulduk. Bu cisimlerin doluya benzediğini, fakat doludan farklı olarak erimediğini tespit ettik” şeklinde konuştu. Bu garip cisimlerin kaynağı ve ne oldukları hakkında henüz bir açıklama yapılmadı. Bölge halkı, bilim insanlarının bu olayı inceleyerek bir sonuca varmasını bekliyor.