wdwe
Denizli Ayna Haber Logo
DENİZLİSPOR-FENERBAHÇE MAÇI ÖNCESİ ‘SELÇUK DERELİ’ GÜNDEM OLDU

DENİZLİSPOR-FENERBAHÇE MAÇI ÖNCESİ ‘SELÇUK DERELİ’ GÜNDEM OLDU

2006 yılında şampiyonluğu belirleyecek Denizli- Fenerbahçe maçını yöneten Selçuk Dereli, 15 yıl sonra karşılaşacak ki takımın maçı öncesi açıklamalar yaptı. Fenerbahçeli taraftarlara tepki gösteren Dereli, “Fenerbahçe gol attı da, penaltı, kırmızı kart vardı da biz mi vermedik?” dedi.

2006’da oynanan Denizlispor-Fenerbahçe maçı hala ilk günkü gibi konuşuluyor. Uzun yıllar unutulmayacak olan bu maç, belki de dünyada eşi benzeri görülmemiş zorluktaydı. Önem derecesi çok yüksek ve doksan dakikası sonucunda alınacak skor ile birçok takımı ilgilendiriyordu. Yani son düdükle takımlardan biri küme düşecek bir diğeri ise şampiyon olacaktı. Üç müsabaka içinde asıl kilit maç ise Denizlispor-Fenerbahçe maçıydı. Kanarya, kümede kalmak için canını dişine takarak oynayan Horozlar’dan mutlu son vizesi alamadı. M.Keçeli’nin golüne Tuncay’la karşılık veren sarı lacivertliler, şampiyonluğu getirecek vuruşu yapamayınca sahayı gözyaşlarıyla terk etti. Karşılaşmanın 15 dakika uzatılması da Türk futbol tarihine damga vurdu.

“ÜZERİNDEN 15 YIL GEÇTİ”

Maçın ardından hakem Selçuk Dereli’ye farklı taraflardan eleştiriler geldi. Özellikle Fenerbahçe taraftarlarının bir kısmı mağlubiyeti Selçuk Deriliye bağladı. Karşılaşmanın üzerinden tam 15 yıl geçti ancak eleştiriler hala durmadı. Şampiyonluğu burada bırakıp giden Fenerbahçe ile 9 yıl sonra Süper Lige yükselen Denizlispor, 20 Ekim’de Denizli Atatürk Stadı’nda kozlarını paylaşacak. Karşılaşma öncesi, özellikle sosyal medyada gündem yine hakem Selçuk Dereli oldu. Eleştirilere daha önce birçok platforma cevap veri tepki gösteren Dereli, sosyal medya hesabından ateş püskürdü.

“PENALTI VARDI DA BİZ Mİ VERMEDİK”

Dereli yaptığı paylaşımda, “Denizlispor-Fenerbahçe maçı ile kamuoyunu yalan yanlış bilgilerle kandırmaya çalışıyorlar. Hakemlik kariyerimin en yüksek gözlemci notunu aldığım bir maçla ilgili söylemler hiç yakışmıyor. Fenerbahçe gol attı da, penaltı, kırmızı kart vardı da biz mi vermedik? Bırakın bu işleri!” diyerek tepki gösterdi.

 

Paylaşım :