Denizli Ayna Haber Logo
BAŞKAN ÇETİN, STADYUM MÜJDESİNİ VERDİ

BAŞKAN ÇETİN, STADYUM MÜJDESİNİ VERDİ

Abalı Denizlispor, 9 yıldır hasretini çektiği Süper Lig’e yeniden kavuştu. Sezon boyunca teknik heyette futbolculara, taraftardan protokole kadar yeşil siyah sevdalılara takıma destek verdi.

Abalı Denizlispor’un bu başarısının mimarlarından biri olan Kulüp Başkanı Ali Çetin, aynahaber.net’e önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Çetin, stadyum ile ilgili, “Düğmeye basma zamanı geldi” dedi.

“DÜĞMEYE BASMA ZAMANI GELDİ”

Denizli Atatürk Stadı’nın Süper Lig’e uygun olmadığını belirten Başkan Ali Çetin, “Bugün kararı alınıp ihale aşaması başlasa bile 3-4 yıl zaman alacak. Bunun örnekleri var. Mesela Hayat ve Giresun stadyumları başladı ama bitmedi. Kolay değil ve çok maliyetli bir durum. Türkiye’nin ekonomik durumu belli. Süper Lig’e çıktık ama bu yağmuru, güneşi, yaşı vatandaşlara bir daha yaşatmamak lazım” dedi.

“SAYIN BAKANDAN 7 MİLYON DESTEK SÖZÜ ALDIK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bakanın Denizli ziyaretinde kendilerine söz verdiğini anlatan Başkan Çetin, “Stadyum kötü durumda. Sandalyeler kırık, demirler ortaya çıkmış durumda. Kale arkaları ve maraton kısımları açık.  İnsanlara bu ızdırabı çektiremeyiz, sonuçta para vererek maça geliyorlar. Kale arkalarını ve maratonu 2 kat yapalım, üstünü kapatalım dedik. Zeminimiz Süper Lig’e uygun değil, değişiklik olması gerekiyor. Zemin kazılacağı için 6 metre hafriyatını alalım, tribünler çok geride olduğu için onu biraz yaklaştıralım, maratonu biraz daha öne doğru indirelim, koltukların hepsini değiştirelim dedik. Kapasitemiz artacak. Toplam kapasitesi 15 bin olan tribünün sayısı 17-18 bine ulaşacak.  Protokol tribününü üste, eski yerine almamız gerekiyor. Spor İl Gençlik Müdürümüz ve belediye başkanımız destek veriyor. İnşallah yetiştirebiliriz. Şirketlerdeki gibi yapıyoruz deme şansımız yok. Resmi prosedürlerinin olması lazım. Çok maliyetli bir durum olmayacak. Bakanımız 7 milyon lira destek sözü vermişti. Bizde üzerine biraz koyarak yeni stadyum yapılana kadar taraftarlarımızı rahat ettirir” dedi.

“ALT YAPIDA FABRİKA GİBİ ÜRETİM YAPACAĞIZ”

“Alt yapıya önem vereceğiz” diyen Başkan Çetin, “Alt yapımızı fabrika gibi üretmemiz lazım. Hedefimiz bu yönde. Alt yapımızda pırıl pırıl, başarılı oyuncular var. Onları yetiştireceğiz” dedi.

Paylaşım :