Denizli Ayna Haber Logo
YSK’nın 4 Red Oyundan Biri Denizli’den Çıktı

YSK’nın 4 Red Oyundan Biri Denizli’den Çıktı

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) AK Parti’nin İstanbul seçimlerine ilişkin yaptığı olağanüstü itiraz başvurusunu geçtiğimiz günlerde karara bağladı. YSK, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin iptaline karar verdi. İstanbullu seçmenler 23 Haziran’da yeniden sandık başına gidecek. İstanbul seçimlerinin iptal kararının ardından Türkiye genelinde tepkiler gösterildi.

 YSK İstanbul seçimleri için yapılan oylamada 7 Evet oyu çıkt. Seçimin iptal edilmemesi için 4 Red oyu aldı. YSK’da seçimin iptal başvurusu için red kararı veren isimlerden biri Denizlili çıktı.

YSK İstanbul seçimlerine ilişkin kararını, 4 red oya karşılık 7 evet oyu ile aldı. 4 red oyunu verern YSK üyelerinden biri ise Denizlili çıktı. Peki YSK’nın Denizlili üyesi Yunus Aykın kimdir?

YUNUS AYKIN KİMDİR?

Denizli Tavas Garipköy’de 1964 yılında dünyaya gelen Yunus Aykın,ilkokulu Garipköy’de okudu. Ortaöğrenimini Isparta Gönen Öğretmen Lisesi’nde yapan Aykın, 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu.

Mesleğine 1990 yılında Danıştay’da başlayan ve burada tetkik hakimi olarak görev yapan Aykın, 2014 yılında Danıştay Üyeliğine seçildi. Kısa bir süre Başbakanlık Müşaviri olarak da görev yapan Yunus Aykın, 25 Temmuz’da yapılan HSYK Genel Kurulu’nda Danıştay Üyeliğine yeniden, 2 Eylül’de yapılan Danıştay Genel Kurulu’nda da YSK Üyeliğine seçildi.

 

 

 

 

 

 

Paylaşım :