Denizli Ayna Haber Logo
SİYASET YAPMA KÖFTE YAP

SİYASET YAPMA KÖFTE YAP

Chp Gençlik Kolları, İlçe Seçim Kurulu’nun kararına rağmen, Köfteci Yusuf’un tabelasının siyasete alet edilmesini mangal yakarak protesto etti. Köfteci Yusuf’un dev totem tabelasının AK Parti’ye kiraya verilmesinin yankıları bugün de devam etti.

CHP Gençlik Kolları, Köfteci Yusuf’un Aqumall’deki iş yerinin önünde mangal yakarak protesto etti. İl Başkanı Mahir Akbaba’nın da katıldığı protesto gösterisinde, Köfteci Yusuf’un tabelasının siyasete alet edilmesi eleştirildi. Grup adına basın açıklmasını, CHP Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Özdarak yaptı.

Özdarak’ın yaptığı açıklama şu şekilde,

Değerli basın emekçileri, sevgili halkımız

Bugün burada toplanma amacımız Ticari bir işletmenin ticari faaliyetlerini bırakıp, korku imparatorluğuna yenilip, siyasi stepne olmasıdır. Bizim iktidarımızda köftecinin tabelasında köfteci, lastikçinin tabelasında lastikçi yazacaktır. Denizli sokaklarındaki tüm işyerlerinin cephelerini, belediye gücünü kullanarak, sanki bir avm'nin şubesi gibi görenler, 31 mart akşamı kaybetmeye mahkumdurlar. Bizim iktidarımızda liyakata önem verileceği yine bu vesileyle ön plana çıkmıştır. Belediye başkanı belediye başkanlığını yapacak, köfteci köfteciliğini yapacak. Belediye başkanlığını yapamayan muhammed subaşıoğlu ve osman zolan ya belediye başkanlığından istifa edip köftecilik yapacak ya da asıl işi olan belediyeciliği yapıp hizmet gitmeyen mahallelerimize derhal hizmet götürecek. Buradan tekrar belirtiyoruz ki, buraya iyi niyetine gelen hiçbir müşteriye ya da çalışan emekçilere karşı hiçbir önyargımız ya da kötü niyetimiz yoktur. Ancak bizim itirazımız, ilçe seçim kurulunun bu tür bilboard reklamlarını yasaklamasına rağmen sanki parti devleti yönetircesine "benim kararlarım her kararın üstündedir" tutumudur. Başta sikayet için Köfteci Yusuf'u aradığımızda şikayet oluşturup konuyla ilgili bilgi sahibi değiliz diyen Köfteci Yusuf genel merkezi tepkilerden sonra evrak numarası bile belli olmayan, ne zaman yapıldığı belli olmayan mükerrir 2 belge ile "biz sözleşmemizi yaptık" açıklamasında bulunmuştur. Köfteci yusuf tabelasının bağlı bulunduğu tarafların samimiyetine ve bağımsızlığına inanmıyoruz. Hukuken gerekli evrakların hiçbirini gösterememektedirler. Evraklar sanki belediye ve bir gayrimenkul şirketi arasında imzalanan resmi sözleşme değil, ortaçağ öncesi ipek yolu ticaretindeki iki kurnaz tacirin kendisini aklama belgesidir. Bu iktidar zihniyetinin ve belediyelerinin neleri akladığını, neyi kime peşkeş çektiğini biliyoruz. Hesabını 31 martta sandıklarda soracağız.

Bizim iktidarımızda kazanan ve lehine işlem yapılan tek taraf halkımız olacaktır. Martın sonu bahar olacaktır.

Kalabalık grup daha sonra Köfteci Yusuf’un önünde mangal yakarak, uygulamayı protesto etti.

 

TABELA KALDIRILDI

Yapılan tepkiler ve protestoların ardından ilçe seçim kurulu kararını verdi. Heyet, 298 sayılı Kanunun 60/12 maddesi uyarınca tabelanın indirilmesine karar verdi. Kararın ardından kısa süre içerisinde de tabela üstündeki seçim çalışması kaldırıldı.

 

 

 

Paylaşım :