Denizli Ayna Haber Logo

ÖZCAN "160 DEPREMZEDE HALA KOYTEYNIRLARDA YAŞIYOR"

Denizli’de 20 Mart 2019 tarihinde gerçekleşen depremin üzerinden 14 ay geçmiş olmasına rağmen hala koyteynırlarda yaşayan depremzedeler için çözüm yolu bulunmuyor. Konuyu gündeme getiren Denizlili iş ve siyaset insanı İlhan Özcan yetkililerden sorunun bir an önce çözülmesini istedi.

Denizli’nin Acıpayam ilçesinde 20 Mart 2019 tarihinde meydana gelen depremin yaraları hala sarılamadı. 160 depremzede hala koyternırda yaşadığı Acıpayam’da depremzedeler için yapılan Toki konutlarından ise sadece 155 vatandaş yararlanabildi.

Kuraların çekilmesinin ardından 155 depremzedenin umudu olan Toki konutlarına ise vatandaşlar hala yerleştirilmedi. 

Konuyla ilgili DEHA TV’de katıldığı programda açıklama yapan İlhan Özcan 1584 ağır hasarlı evden 484’ünün evini yaptırmak için başvurduğunu, 155’inin Toki’den konut aldığını, 207 vatandaşın ise evini kendi yerinde yaptırmak istediğini belirtti.

Özcan Acıpayam depremzedelerinin kaygılarının kış gelmeden evlerin temellerinin atılması olduğunu söyleyerek “Lütfen Sayın Valim talimatınızı verin, bu kışı konteynırda geçirmesinler istiyoruz. Bende bir depremzedeyim. Benim evim hala daha yıkılmayı bekliyor. Sürecin hızlandırılmasını istiyoruz. Depremzedelerimiz ricası budur. Bir an önce sözleşmeler yapılsın, bir an önce evler yapılsın. Dört gözle cevap bekliyoruz” dedi.

HABERİN TAMAMI VİDEODA

Paylaşım :