wdwe
Denizli Ayna Haber Logo
Osman Tabu Söylentilere Son Noktayı Koydu

Osman Tabu Söylentilere Son Noktayı Koydu

CHP’de yaklaşan kongre süreci öncesi tavrı en çok merak edilen isimlerin başında Pamukkale İlçe Başkanı Osman Tabu geliyordu. Başkan Tabu, il başkanı olacağı yönündeki söylentilere son noktayı Aynahaber aracılığı ile koydu. “Kongrelerde hiçbir noktaya aday değilim”

 

Cumhuriyet Halk Partisi’nde genel merkez tarafından kongreler takviminin açıklanmasının ardından gözler adaylara çevrildi. İlçe başkanlıkları için kıyasıya bir yarışın olması beklenen CHP’de adı il başkanlığı için de geçen Pamukkale İlçe Kurucu ve Mevcut Başkanı Osman Tabu, kongreler ile ilgili düşüncelerini Aynahaber’e anlattı.  
Önümüzdeki süreçte parti içerisinde hiçbir göreve aday olmayacağını belirten Tabu “Pamukkale İlçesi’nde kurulduğu günden bu yana aralıksız bir çalışma süreci geçirdik. Bu süre zarfında o dönem 68 olan ve bugün 61 olan mahallelerimizin tamamında sosyal demokrat düşünce anlayışının hüküm sürmesi için çalışmalarımızı sürdürdük. Son yerel seçimlerin ardından genel merkezimiz geçtiğimiz hafta kongre takvimini açıkladı. Daha önce ilçe başkanlığı için tekrar aday olmayacağımı yönetim kurulundaki arkadaşlarıma iletmiştim. Kamuoyunda il başkanlığı için aday olacağım yönünde söylentiler konuşulmaya başlandı. Ancak benim bu dönemde gerek ilçe, gerekse il yönetimleri ile ilgili bir adaylık düşüncem kesinlikle yok. 37. Olağan Kurultay sürecinde Partimizi yerelde ve genelde iktidara taşıyacak yönetimlerin oluşacağından şüphem yok. Seçilecek tüm kademelere sıfatların en değerlisi olan Cumhuriyet Halk Partisi üyesi olarak destek vereceğim. Cumhuriyet Halk Partisi kuruluşun ve kurtuluşun partisidir. Altı okumuzda vücut bulmuş ilkelerimizden biri devrimciliktir. Bu ise yenilik ve değişime açık olmayı gerektirir, aksini düşünmek statükoya zemin hazırlamak anlamına gelir. Altı yılı aşkın süre Denizlimizin en büyük ilçesinde, örgütün kalbinde İlçe Başkanlığını yapmış olmak, benim için en üst övünç kaynağıdır.
Beni ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımı göreve layık gören tüm partililerimize sonsuz teşekkür ederim.” dedi.  
Tabu’nun bu net açıklamasının ardından il başkanlığı için yeni adayların çıkıp çıkmayacağı merak konusu.

Paylaşım :