Denizli Ayna Haber Logo
MERKEZEFENDİ'DE KAZANDIRAN BİRLİK DEVAM EDECEK

MERKEZEFENDİ'DE KAZANDIRAN BİRLİK DEVAM EDECEK

CHP'de kongre süreçleri devam ederken, aday bolluğunun yaşandığı Merkezefendi İlçesi'nde "kazandıran birlik" ise sorunsuz devam ediyor.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin gündemi kongre süreci, Denizli İl Başkanlığı başta olmak üzere pek çok ilçede kıyasıya bir yarışa sahne olması beklenen kongreler öncesi adaylar arasında belki de en rahat olanı 25 yıllık hayali gerçekleştiren Tolga Varlıker ve ekibi.

Çok sayıda ismin adaylık için nabız yokladığı ve çalışma yaptığı ilçede 13 ay önce kurdukları güç birliği ve profesyonel çalışma ile yıllar sonra şehir merkezinde bir ilçenin kazanılmasını sağlayan Belediye Başkanı Şeniz Doğan ve İlçe Başkanı Tolga Varlıker'in uyumu gözlerden kaçmıyor.

Geçtiğimiz günlerde parti içinde yapılan çalışmalarda Varlıker'e desteğini açıkça beyan eden Doğan'ın desteği ile çalışmalarına hız veren Varlıker ise hedefini 2024'de Denizli Büyükşehir Belediyesinin kazanılması olarak belirledi.

Son olarak haftasonu gerçekleştirilen Bekillililer buluşmasında hemşerilerinin davetine İlçe Başkanı Varlıker ile birlikte icabet eden Doğan'ın 13 ayı aşan iş birliğinin devamından yana olduğu öğrenildi.

Ekibine yapacağı eklemeler ile yola daha güçlü devam etmeyi planlayan Varlıker'in ilçe başkanı olarak görevine devam ederek, güç birliği ile kurulan "Merkezefendi ittifakını" güçlendirmek istediği öğrenildi. Varlıker ile Doğan arasında yakalanan uyumdan Doğan enerjiyi vizyon İlçe Merkezefendi hedefinde kullanarak, 2024 yılında yapılması planlanan yerel seçimlerde Büyükşehir'in kazanılması için strateji geliştirmeye başladığı öğrenildi.

İlçe de önümüzdeki günlerde yapılacak delege seçimlerinin ardından adı adaylık için geçen bazı isimlerin adaylıktan çekileceği de kulislerde yüksek ses ile dillendirilmeye başlandı.

Paylaşım :