Denizli Ayna Haber Logo
İYİ PARTİ’DEN ANLAM DOLU 10 KASIM ETKİNLİĞİ

İYİ PARTİ’DEN ANLAM DOLU 10 KASIM ETKİNLİĞİ

Denizli İYİ Parti İl Teşkilatı Mustafa Kemal Atatürk’ün 81. Ölüm yıl dönümümü nedeni ile 2 gün sürecek etkinlikler  gerçekleştirecek.

Mustafa Kemal Atatürk’ün sonsuzluğa ayrılışının 81. Yılında Denizli İYİ Parti İl Teşkilatı arı gibi çalışıyor. Bugün İl binası önünde bir araya gelen İYİ Partililer 10 Kasım için hazırlamış oldukları broşürleri Denizli’nin dört bir tarafına ulaştırmak için harekete geçti. Denizli  merkezinde ve 19 ilçesinin tümünde dağıtılan broşürlerde 10 Kasım günü yapılacak olan Mevlid-i Şerif’e ve lokma hayrına Denizlili vatandaşlar davet edildi.

10 Kasım'a dair  açıklama yapan İYİ Parti Denizli İl Başkanı Hasan Akgün “Türkiye'nin bazı birleştirici unsurları vardır. Milli değerler gibi Ma'nevi değerler gibi. Bizim birleştirici unsurumuz Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk. Türk gençliği olarak, Türk kadını olarak, Türk Vatandaşı olarak biz Mustafa Kemal Atatürk'e çok şey borçluyuz. Bu bağlamda İYİ Parti olarak karar aldık. 9 Kasım günü sadece Mustafa Kemal Atatürk için çalışmaya karar verdik" dedi.

İl yönetiminin belirlemiş olduğu bir broşür bastırdırdıklarını ve bu broşürleri de  Denizli'nin dört bir tarafına dağıtıldığını vurgulayan Akgün "14.00 itibari ile bu broşürler Denizli halkıyla buluşturulacak. Ona minnet borcumuzu yaşlı gözlerle değil, bize va'dettiği cumhuriyeti ilelebet sonsuzluğa taşımak sözüyle ödüyoruz. Bugünkü etkinliğimiz sadece Mustafa Kemal Atatürk içindir.
Bugün yeni yaptığımız etkinliği yarın da devam ettiriyoruz, bazı grupların dinsizlikle suçladığı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Diyanet İşleri Başkanlığını kuran kişidir. Elmalılı Hamdi Yazır'a Kuranı Kerim'i tefsir ettiren kişidir. Böyle bir değer için biz yarın 13.00 -15.00 arasında mevlidi şerif okutacağız. Mevlidi şerifin ardından Denizli halkımıza bir lokma hayramız gerçekleştirilecek.Bizler ona minnet şükran ve her şeyimizi borçluyuz. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu olarak Mustafa Kemal Atatürk'e her Türkiye cumhuriyeti Vatandaşının borçu vardır. İYİ Parti olarak da bu borcumuzu böyle bir kompozisyonla ödemek istedik" dedi.

Paylaşım :