Denizli Ayna Haber Logo

“Gerçek milliyetçilik Avdan’ın toprağına sahip çıkmaktır”

Denizli'nin pandemi dışındaki en büyük gündemi son bir aydır Avdan'a yapılması planlanan termik santral. Santralin yapımına her görüşten insan olumsuz bakarken, Cumhuriyet Halk Partisi Doğa Haklarından Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Avdan Termik Santrali’nin yapılmaması için yapılabilecek eylemsellikleri değerlendirdi.

3 bölümden oluşan özel röportajla Avdan Termik Santrali ile ilgili merak edilenleri anlatan Karaca'nın röportajının son bölümünde “Ülkeye yapılan termik santrallerin bugüne kadar doğaya ve insan sağlığına verdiği zararlar düşünüldüğü zaman bundan sonrakileri engellemek için ne gibi girişimlerde bulunulabilir? Eylemsellik anlamında yapılabilecekler neler?” konularını konuştuk.

CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca yıllarca Türkiye’nin farklı noktalarında termik santral, jeotermal gibi doğaya zarar veren yapıların kurulmaması için mücadele verdiğini ve vatandaşların yanında olduğunu belirtti. Karaca Denizli halkının o kepçeyi Avdan’a vurdurmayacağını belirtti.

Denizli’deki meslek örgütlerinin ve platformların halkın bilinçlenmesini ve santrale neden karşı çıkıldığının bilinmesi için çalışmalar yaptığını belirten Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Denizli’yi seven herkesi, siyasi düşünce fark etmeksizin Avdan mücadelesine davet etti.

Karaca, mevcut Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve Eski Ekonomi Bakanı gibi siyasetçilerin Tavas’tan çıktığını belirterek, gerçek vatan sevdasının Avdan’ın toprağına sahio çıkmak olduğunu söyledi.

RÖPORTAJIN TAMAMI VİDEODA

 

Paylaşım :