Denizli Ayna Haber Logo
Demokrat Parti’den Ankara Çıkartması

Demokrat Parti’den Ankara Çıkartması

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde değişiklik yapılmasını istedi. Devlet başkanlığı ile parti başkanlığının ayrılması gerektiğini savunan Uysal, Hem Ak Parti'yi hem de CHP'yi eleştirdi. Toplantıda Denizli’den İl Başkanı Aşkın Çelik’in ve ilçe başkanlarının da yer aldığı çok sayıda isim katıldı.

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, partisinin Genişletilmiş Temsilciler Meclisi Toplantısı'nda konuştu. Demokratların bir araya gelmeye başladığını belirten Uysal sistem değişikliği önerisini dile getirdi, yargı bağımsızlığına vurgu yaptı. Uysal’ın konuşma yaptığı salon hınca hınç dolarken, toplantı salonun dışında izdiham yaşandı.

 

 

Uysal’ın hedefinde hem iktidar hem de muhalefet vardı. Demokrasi ihtiyacının 1940'lı yıllardaki kadar belirgin olduğunu savundu. Bugün yeni bir Misak-ı Milli ilan ediyoruz diyen Uysal, aralarında devlet başkanlığı ile parti başkanlığının ayrılması, yargı bağımsızlığı, siyasi partiler kanunun değişmesi, TRT, Anadolu Ajansı ve RTÜK yönetimlerinin meclisçe belirlenmesi gibi önerilerin olduğu 5 maddelik taleplerini sıraladı.

 

DEMOKRAT PARTİ GÜCÜNÜ GÖSTERMİŞTİR

 

Toplantının ardından açıklamalarda bulunan Denizli İl Başkanı Aşkın Çelik “Bugün bir kere daha gördük ki bu vatanın bu vatanı sevenlerin buluşma noktası Demokrat Parti’dir. Hiçbir ekonomik gücü olmayan partimiz Ankara’da adeta gövde gösterisi yaparak, demokrasi için yazılan manifestoyu Türkiye ile paylaştı. Binlerce demokrasi gönüllüsü bir araya gelerek, ülkemizin geleceği için Misak-ı Milli’yi yeniden ilan ettik” dedi.

 

2 İSTİFA BİZİ HEDEFİMİZDEN SAPTIRMAZ

Bugün basın toplantısı yaparak istifa eden Ahmet Yüksel’in istifasını da değerlendiren Çelik “Bugün yapılan açıklama da 1500 kişinin istifa ettiği söylemini hayretle izledik. Partimizden sadece 2 kişi istifa etmiştir. Muhammet Kılıçarslan ve Ahmet Yüksel dışında istifa eden kimse yoktur. Demokrat Parti ülkesini seven herkesin partisidir. Bu kutlu yürüyüşte düşenler olur ama 2 kişi düştü diye de Demokrat Parti yolundan sapmaz” diyerek istifaların parti teşkilatlarını etkilemeyeceğini belirtti.

Paylaşım :