Denizli Ayna Haber Logo
CHPLİ GENÇLERDEN ŞEVKAN’A SERT YANIT

CHPLİ GENÇLERDEN ŞEVKAN’A SERT YANIT

CHP Denizli Gençlik Örgütü, Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan’ın Gurbetçi FM’de deprem ve sonrasında yaşanan süreç ile ilgili sarf ettiği sözleri sert şekilde eleştirdi.

Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, önceki gün Gurbetçi FM’de çıktığı yayında gazetecilerin sorularını yanıtladı. İlçe gündemini değerlendiren Şevkan’ın Acıpayam’da yaşanan deprem sonrası yaşananları ve Bozkurt ilçesinde yaşanan deprem sonrası Belediye Başkanı Birsen Çelik ile ilgili söylediği sözler CHPli gençlerin tepkisine yol açtı.

Gençler adına konuşan İl Başkanı Tugay Odabaşıoğlu “Sayın Hulusi Şevkan 30 Ekim’de Gurbetçi FM’e konuk oldu. Konuşması boyunca depremin hemen ardından ve sonrasında seferber olan nice siyasi partiye, milletvekillerine, il ve ilçe başkanlarına bir teşekkürü bile çok görürken, aynı acıyı yaşayan Bozkurt’la anlamsız bir şekilde rekabete girmiştir. Bozkurt’ta deprem sonrası yapılan hamleleri örnek alarak acıların hafiflemesi yönünde adım atması gerekirken işi siyasi rekabete çeviren sayın belediye başkanını kınıyorum” dedi.

Şevkan’ın depremden hemen sonrasını değerlendirirken kullandığı cümleleri sert şekilde eleştiren Odabaşıoğlu “Sosyal medyada da yayınlanan konuşmasının 73. dakikasında ‘benim mesai arkadaşlarım gece yarılarına kadar çadır kurdu, tabi üniversite ülkücü gençliği yardım etti. Onların hakkını da teslim edelim’ diyen Şevkan, AFAD ile aynı anda olay yerine intikal eden, çadır kuran CHP gençliğinden bahsetmiyor. Sayın Şevkan’a sesleniyorum, Acıpayam halkının tümünü etkileyen, bu talihsiz olayın siyaset malzemesi olarak kullanılmasını doğru bulmuyorum” dedi.

ACININ REKLAMI OLMAZ

Şevkan’ın makamına uygun bir davranış ve söylem içinde olması gerektiğinin altını çizen Tugay Odabaşıoğlu “Acının, afetin siyaseti olmaz. Reklamı, rekabeti olmaz. Bizler, böyle afetlerde siyasi şovmen değil bir kişiye daha fazla yardım etmeye çalışan insanlarız. Allah halkımızın başına böyle bir acı vermesin” sözleri ile konuşmasını noktaladı.

Paylaşım :