wdwe
Denizli Ayna Haber Logo
CHP’DE GÜNDEM KONGRELER

CHP’DE GÜNDEM KONGRELER

İstanbul’da gerçekleştirilen yenileme seçimlerinin ardından siyasi partilerde gözler ilçe ve il kongrelerine çevrildi. Siyasi partilerin seçim takvimleri henüz açıklanmazken, AK Parti, CHP, İYİ Parti ile MHP’de il ve ilçe kongrelerinin yılsonuna kadar tamamlanıp, 2020 başında büyük kurultayların tamamlanması bekleniyor.

Denizli’de kongre sürecinin belki de en renkli geçeceği parti ise Cumhuriyet Halk Partisi gibi görülüyor. 31 Mart ve 2 Haziran’da toplam 5 ilçe belediye başkanlığını kazanan, Sarayköy, Bekilli, Güney ve Çivril’de ise adeta hezimet yaşayan CHP’de hem il hem de ilçe başkanlığı için kulislerde pek çok isim konuşuluyor.

4 İLÇE DEĞİŞİM İSTİYOR

CHP kulislerinde genel kanı, hezimet yaşanan 4 ilçede (Sarayköy, Bekilli, Güney ve Çivril) ilçe yönetimlerinin değiştirilerek, yeni yönetimler ile yola devam edilmesi yönünde.  Özellikle ilçe yönetiminin, muhaliflerin tamamına yakınını disipline sevk ederek yeni dönemde aday çıkarmalarını engellemeye çalıştığı iddia edilen Bekilli’de nasıl bir yol haritası ile hareket edileceği merak konusu. Sarayköy, Güney ve Çivril’de ise partililerin mevcut yönetimlere alternatif, partinin ve ilçenin dinamiklerine hakim yeni yönetimler üzerinde çalışmalarına devam ettikleri öğrenildi.  

5 İLÇEDE PARTİLİLER YÖNETİMLERDEN MEMNUN

CHPliler Babadağ’da kimsenin beklemediği bir zafer kazanarak, Ali Atlı’nın belediye başkanı olmasını sağlayan Mehmet Altınöz öncülüğündeki ilçe yönetimi ile yola devam edilmesini istiyor. Ayrıca, Serinhisar’da Ercan Usta, Bozkurt’ta İbrahim Önder İdem, Honaz’da Mustafa Çelik, Tavas’ta Erdoğan Şama ile yola devam edilmesine kesin gözü ile bakılıyor.  Başkanların mevcut yönetimlerini güçlendirerek yollarına devam etmesi kulislerde genel kanı olarak konuşuluyor.

MERKEZEFENDİ’DE ADAY BOLLUĞU

Uzun yıllar sonra Denizli şehir merkezinde yerel yönetim kazanılan Merkezefendi’de mevcut başkan Tolga Varlıker en şanslı aday olarak göze çarpıyor. Buna karşın, Gülin Gül Coşkun, Osman Bartal, Osman Saruhan ve Sedat Demirci’nin de adaylık için nabız yokladığı ve parti kurmayları ile görüşme yürüttükleri öğrenildi. Kulislere her geçen gün yeni bir ismin düştüğü Merkezefendi’de oluşacak delege listesi aday sayısını da belirleyecek.

PAMUKKALE’DE “TABU” SÜRPRİZİ

Yarışın çekişmeli geçmesi beklenen bir diğer ilçe ise Denizli’nin en büyük ilçesi olan Pamukkale. Pamukkale’de mevcut yönetim kurulunda başkan yardımcısı olarak görev yapan Arda Arpacı’nın yanı sıra il yönetim kurulu üyesi Bülent Kandemir , eski il yöneticisi Hasan Alkan, Savaş Akman ve gençlik kolları eski başkanı Hakan Imırgı’nın da adı ilçe başkanlığı için anılan isimler arasında yer alıyor. Mevcut Başkan Osman Tabu’nun ise sürprize imza atarak il başkanlığına aday olması bekleniyor.

ŞEHRİN AVUKATLARI

CHP’de İlçe yönetimleri için adı geçen isimler kadar il başkanlığı için kimlerin aday olacağı da merak konusu. İlçe başkanlığına aday olmayı düşünmediğini her fırsatta dile getiren Osman Tabu’nun çevresinden gelen baskılar nedeni ile il başkanlığı için çalışmalara başladığı kulislerde konuşulmaya başlandı. Tabu’nun yanı sıra mevcut başkan Mahir Akbaba’nın da aday olmak istediği, hatta yönetimini güçlendirmek için çalışmalara başladığı konuşuluyor. Geçen dönem Bülent Nuri Çavuşoğlu’nu desteklediği konuşulan CHP’nin renkli ismi Adil Demir’in bu dönem kendisinin aday olacağı, yönetim çalışmalarına da kısa süre içerisinde hız vereceği öğrenildi.

Kulislerde son dakikada bir sürpriz olmazsa, il başkanlığı yarışının 3 avukat arasında geçmesine kesin gözü ile bakılıyor.

Paylaşım :