Denizli Ayna Haber Logo
AKMAN’DAN “SAVAŞ” ÇIKARACAK AÇIKLAMALAR

AKMAN’DAN “SAVAŞ” ÇIKARACAK AÇIKLAMALAR

CHP Pamukkale İlçe Başkanlığı seçimleri öncesi delege seçimleri tamamlandı. 22 Aralık’ta yapılacak seçimler öncesi sosyal medya hesabından açıklama yapan ilçe başkan adaylarından Savaş Akman’ın yazdıkları partililerin tepkisine yol açtı.

Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı yazılı açıklamada seçilen delegeleri tebrik eden Akman’ın rakiplerine yönelik söylemleri ise tepkiye neden oldu. İdeoloji temelli bir siyasi partide ailesinden destek alan rakibini dahi suçlu gibi göstermeye çalışan Savaş Akman, bir diğer rakibini ise milletvekillerinin desteklemesini eleştirdi. Üyelerin ve delegelerin tek adayı olduğunu iddia eden Akman “Delege seçimlerini bugün bitirmiş bulunmaktayız 22 Aralık 2019 Pazar günü yapacağımız olağan kongre takviminde geri sayım başladı. Seçilen tüm delege arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Sırtını babasına, mevcut ilçe başkanına yaslayan, milletvekillerine dayananların karşısında sırtını üyelere, delegelere dayayan tek aday olarak çıktığım bu kutsal yolda tüyü bitmemiş yetimin hakkını, koca dayağı yiyen kadının hakkını, çocuğunu yıllarca okutup iş bulamayan gencin ıstırabını yüreğinde hisseden ana, babanın -artık yeter, iktidar istiyoruz- diyen partilimin özlemini giderecek,  hakkını koruyup kollayacak, Pamukkale ilçe başkanlığında bir ismi değil, bir lider seçimini yapacağız” dedi. 
İddiasını bir adım öteye taşıyan Akman “Kendime güvenerek, ekibime, güvenerek meydan okuyorum. Rakip adayların istediği kanalda istediği gazetecilerin önderliğinde açık oturuma davet ediyorum. Biz bir meslek odası seçimi yapmıyoruz, bir örgüt lider seçimi yapacağız. Delegelerimiz, partililerimizin en doğru kararı vermesinde faydalı olacaktır. Ben partimin sağ duyu sahibi olanların çoğunlukta olduğuna inanıyorum. Kongrenin hepimize hayırlar getirmesini diliyorum. Biz 2024’de Pamukkale Belediye Başkanlığını kazanacağız. Söz veriyoruz, dün kaybettirenler yarın kazandıramazlar” ifadelerini kullandı. 
Akman’ın tavrına rakipleri Arda Arpacı ve Hasan Alkan’dan cevap gelmezken, yapılan sosyal medya paylaşımı Akman’a yönelik tepkiye neden oldu.

Paylaşım :