Denizli Ayna Haber Logo
‘ADAYIM’ DEDİ, ÇARPICI BELGELER AÇIKLAYACAĞINI DUYURDU

‘ADAYIM’ DEDİ, ÇARPICI BELGELER AÇIKLAYACAĞINI DUYURDU

İYİ Parti Denizli'de 5 Temmuz'da gerçekleştirilecek kongre öncesi Yücel Yılmaz adaylığını basın mensupları aracılığı ile açıkladı. Yılmaz önümüzdeki hafta bir basın toplantısı daha yapacağını ve İl Başkanı Hasan Akgün ve Merkezefendi Belediyesi’ndeki işe alımlarla ilgili çarpıcı açıklamalar yapacağını söyledi.

Denizli İYİ Parti kongre sürecine hazırlanırken adaylığını daha önceden sosyal medyadan duyuran Yücel Yılmaz basın mensupları ile adaylığını resmen duyurdu. Yılmaz “İl Başkanlığı seçimlerinde bende adaylığımı ilan ediyorum. İnşallah hayırlı uğurlu olur” derken Öztürk’ün daha önceden yaptığı açıklamada Öztürk’ün sözlerinin partiye zarar verdiğini söyledi. İYİ Parti olarak “Bu kelimelerle partiyi rencide etmememiz gerekiyor” dedi.

Merkezefendi Belediyesi ve Hasan Akgün’le ilgili belgeler sunacağını belirten Yılmaz iş alımlarıyla ilgili, kayırma yapıldığına dair belgeleri ulaştığını söyledi. Aynı aileden bir çok kişinin delege yapılmasını da eleştiren Yılmaz “Delege yapısı virüsünü partiye tekrar taşıdılar” dedi. Akgün’ün 12 akrabasının delege olduğunu söyleyen Yılmaz “Biz seçimlerde gece gündüz demeden çalıştık ancak delege olamadık. Ama partinin yerini bilmeyenler delege oldu” dedi.

Merkezefendi Belediyesi’ndeki işe alımlarla ilgili birilerinin akrabalarının işe alındığını söyleyen Yılmaz “Aynı evde 2 işsiz varken onlar işe alınmıyor” dedi.

Denizli İYİ Parti’nin şirket gibi yönetildiğini söyleyen Yılmaz Akgün’ün 5 kez göreve gelmesini eleştirdi.

Seçildiği takdirde parti kurucusu olan ancak partiye küsmüş olan üyelerin tekrar partiye kazandırılacağını söyleyen Yücel Yılmaz aynı zamanda 2 ayda bir istişare toplantısı yapacaklarını da duyurdu.

 

Paylaşım :