Denizli Ayna Haber Logo
“ADAY OLMAYI DÜŞÜNMÜYORUM”

“ADAY OLMAYI DÜŞÜNMÜYORUM”

Denizli’de siyasi partilerin kongre süreçleri devam ediyor. AK Parti Çameli İlçe Başkanı yaptığı açıklama ile aday olmayacağını açıkladı.

Denizli’de AK Parti kongre için hazırlanıyor. İlçe Başkanlıkları için yapılacak olan kongrelerde başkanların değişip değişmeyeceği ise belli olmaya başladı. Son olarak Çameli İlçe Başkanı Tanju Gököz yaptığı açıklamada aday olmayacağını belirtti. 2008 yılında ilçe başkan yardımcılığıyla  göreve başlayan, 2014 yılında ise mevcut ilçe başkanını Hüseyin Türk’ün Belediye Başkan Aday Adayı olması sebebiyle İlçe Başkanlığı görevine getirilen Gököz partililerine ve yol arkadaşlarına teşekkür etti.

Gököz açıklamasında “Yaklaşık 6 yıl ilçe başkan yardımcılığı 6 yıl ilçe başkanı olarak iki dönem görev yaptığım Çameli ilçe başkanlığı görevimde aldığım bir kararı sizlerle direk paylaşmak istedim. 15 Mart 2020’de yapacak olduğumuz ilçe kongremizde bir takım işlerimdeki sıkıntılardan ve işlerimin yoğunluğundan dolayı aday olmayı düşünmüyorum. Kongre sürecini yürütüp aday arkadaşımıza bayrağı teslim edeceğim. Görev yaptığım 6 yıllık ilçe başkanlığı sürecinde %52 oyla aldığımız bayrağı %75 oyla yeni başkanımıza teslim edeceğiz” dedi.

“ÇAMELİ TARİHİNE GÜZEL HİZMETLER BIRAKTIĞIMIZA İNANCIM TAM”

Çameli İlçe Başkanı Gököz “Bu sürede 6 seçim geçirdik, teşkilatımla birlikte girilmedik ev sıkılmadık el bırakmadık, bu süre zarfında ilçemize “En iyi hizmeti nasıl yaparız?” diye hep kendimize sorduk. Çameli tarihine güzel hizmetler bıraktığımıza inancım tam.

Sizlerle yol arkadaşlığı yapmak benim için bir onurdur. Bundan sonrada aynı şekilde devam edecek. Bizleri teşkilat olarak hiç mahcup etmediniz, her şeciimde verdiğiniz desteklerle ilde ve Türkiye’de dereceler yaptırdınız. Özellikle son yerel seçimlerde %75’lik bir destekle Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan’ı seçerek, Türkiye’de ilk 5 girmemize vesile oldunuz. Teşekkürlerin en büyüğü sizlere” ifadelerini kullandı.

Tanju Gököz açıklamasının sonunda “12 yıllık başkanlık yaptığım özellikle 6 yıllık ilçe başkanlığım süresinde istemeyerek kırdığım küstürdüğüm, üzdüğüm, derdine derman olamadığım, işini yapamadığım kişiler varsa hakkını helal etsin. Bu bir bayrak yarışıdır, bizde aldığımız bayrağı anlımızın akıyla bir diğer arkadaşa devredeceğiz. Şimdiden yeni başkanımıza başarılar dilerim, durmak yok koşmaya devam” diyerek sözlerini bitirdi.

Paylaşım :