wdwe
Denizli Ayna Haber Logo
5 BAŞKAN İLE YOLA DEVAM

5 BAŞKAN İLE YOLA DEVAM

CHP’de kongreler için hazırlıklar hız kazanırken partinin Genel Başkan Yardımcısı Salıcı, yerel seçimlerden başarıyla çıkan il ve ilçe yönetimlerinin ‘ödüllendirileceğini’ söyledi. Söz konusu başarıya Denizli’den Cumhuriyet Halk Partili ilçe başkanları da dahil olacak.

CHP Parti Örgütü ve Örgüt Yönetimlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, yerel seçimlerde 11 Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere seçimin kazanıldığı yerlerin il ve ilçe başkanları için “devam” mesajı verdi. Salıcı, “Ortada bir başarı varsa bunun ödüllendirilmesi gerekiyor ancak bu, seçimin kaybedildiği yerde il ve ilçe başkanlarının kesinlikle değişeceği anlamına da gelmiyor” dedi.

Denizli’de ise Merkezefendi Belediye Başkanlığına seçilen Şeniz Doğan, Babadağ Belediye Başkanlığına seçilen Ali Atlı, Bozkurt Belediye Başkanlığına tekrardan seçilen Birsen Çelik, Honaz Belediye Başkanlığına seçilen Yüksel Kepenek ve Serinhisar Belediye Başkanlığına seçilen Hüseyin Gemi CHP’den seçilen belediye başkanları arasında yer almakta.  Denizli’de CHP’li İlçe Başkanları da tüm seçim süresince adaylarıyla birlikte çalışmışlardı. Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı da bu başarıların karşılıksız kalmayacağını belirtti.

Merkezefendi’de CHP İlçe Başkanı Tolga Varlıker, Babadağ’da CHP İlçe Başkanı Mehmet Altınöz, Bozkurt’ta CHP İlçe Başkanı İbrahim Önder İdem, Honaz’da CHP İlçe Başkanı Mustafa Çelik, Serinhisar’da CHP İlçe Başkanı Ercan Usta Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’nın açıklamalarına dahil oluyor.

Yerel seçimlerdeki sonucun ödüllendirilmesi gerektiğini vurgulayan Salıcı, “Yerel seçimlerde ortaya başarılı bir sonuç çıktı ve bu durumda birilerini ödüllendirmemiz lazım. Buna ilçe ve il yöneticileri de dahil. Onların yeniden seçilmesi için bir avantajları olduğunu söyleyebiliriz. Tabii tek başına seçim kazanmış olmak, başarının bir kriteri değildir. Şu anda mümkün olduğunca kimin seçileceğinden çok partinin huzur içinde süreci tamamlamasıdır, önemli olan. Örgütsel barışı sağlayarak sürecin devam etmesini istiyoruz” diye konuştu.

Kulislerde dillendirilen olası bir erken seçimin Kurultay sürecine denk gelmesi durumunda takvime hemen ara verileceğini ifade eden Salıcı, il ve ilçe örgütlerine de ‘uzlaşı’ çağrısı yaptı.

 

 

Paylaşım :