Denizli Ayna Haber Logo

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Denizli Milletvekili Teoman Sancar Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlenen basın toplantısı ile basın mensupları ile geçtiğimiz günlerde bir araya gelerek faturası belediyeye kesilen 28 bin liralık kebabın hesabını sormuştu. Denizlili Milletvekili Sancar’a Gürcan Güven’den açıklama geldi.

Toplantıda konuşan Milletvekili Teoman Sancar Çivril Belediye eski başkanı Gürcan Güven’in Ankara'da Milletvekilleri ile yediği yemeğin faturasını belediyenin adına kestirdiğini söylemiş ve  Sancar elinde faturalar ile hesap sormuştu.

 

Ne Olmuştu?

Sancar, Ak Partili belediye başkanı Gürcan Güven’in Ankara’da yemek yiyip faturayı belediyeye kestirildiğini ve halkın parasını gasp ettiklerini belgeleri ile sunmuş “AKP’li Çivril Belediyesi’ne Ankara’da bir lokantadan kesilmiş 25/Temmuz tarihli 900 TL’lik ve yine Ankara’da başka bir lokantadan kesilmiş 18/Ağustos 2018 tarihli 215 TL’lik yemek faturaları var. Faturaların açıklaması şöyle; “ AKP Milletvekilleriyle yenilmiş akşam yemeği, AKP’li Milletvekiliyle yenilmiş öğle yemeği” Yani Çivril belediyesi Belediyenin ve Çivrilli vatandaşlarımızın vergileriyle oluşan Belediye bütçesinden Ankara’da Milletvekilleriyle yemek yemiş Başkan keşke bana misafir olsaydı vallahi ona Mecliste güveç pilav ikram eder ağırlamaktan mutlu olurduk”  diyerek durumu açıklamıştı.

 

"Sehven kestirilmiş"

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar’ın gündeme getirdiği yemek faturalarına Eski Başkan Gürcan Güven sosyal paylaşım sitesindeki sayfasından cevap verdi. Güven faturalardan bugün haberi olduğunu belirterek ‘Personelimizin sehven kestirdiği bu faturalar hakkında gerekli işlemlerin birebir takipçisi olacağım” dedi.

Güven açıklamasında “değerli hemşerilerim basında haberleri yapıaln faturalar konusunda bugün bilgim olmuştur. Ankara ziyaretlerimiz sırasında Milletvekillerimiz ile dışarda kesinlikle yemek yenmemiştir. Milletvekillerimiz her defasında misafirperverliklerini göstermişlerdir. Faturaların vekillerimizle hiçbir ilgisi yoktur. Personelimizin sehven kesitrdiği bu faturalar hakkında gerekli işlemlerin bire bir takipçisi olacağım. Kesinlikle böyle bir yemek vekillerimizle yenmemiştir her zaman vekillerimiz bizi ağırlamıştır” dedi.

 

 

Paylaşım :