Denizli Ayna Haber Logo

DEVLET HASTANESİ’NDEN BAŞARILI BİR AMELİYAT DAHA

Uzun yıllardır meme küçüklüğüne bağlı kambur duruş ve özgüven eksikliği ile yıllarını geçiren 37 yaşında ki hasta, Denizli Devlet Hastanesi Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Hüseyin Zeybek tarafından gerçekleştirilen meme büyütme operasyonu ile bu sıkıntısından kurtuldu. Operasyon hakkında bilgi veren Uz. Dr. Zeybek, sıklıkla tek taraflı meme küçüklüğü, meme sarkıklığı ya da iki memenin de küçük olması durumlarında Denizli Devlet Hastanesi’nde hızlı iyileşme süreci ve ağrısız, memnuniyet oranı yüksek şekilde bu operasyonları gerçekleştirdiklerini söyledi.

İzmir’de yaşayan 37 yaşında ki Nurlana Sarıyeva’nın, uzun yıllar hem fiziksel hem de sosyal anlamda hayatını kötü etkileyen küçük göğüs durumundan kurtulmak için Polikliniğe başvurduğunu dile getiren Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Hüseyin Zeybek, başarılı bir meme büyütme operasyonu ile bu durumu düzelttiklerini söyledi. Zeybek: “Hastanemizde artık daha sık meme protezleri ile beraber meme büyütme operasyonları yapılabilmektedir. Bu operasyon için kadınlar meme küçüklüğü veya tek taraflı meme küçüklüğüne bağlı meme asimetrisinin olması ya da annelerin süt verme emzirme döneminden sonra oluşan meme sarkıklığı gibi durumları düzelttirmek için genelde bize başvuruyorlar. Yine bazen kadınlar kendisini daha özgüvenli hissetmek için de bu operasyonu yaptırmak isteyebiliyorlar. Operasyon öncesi ilk olarak hastanın ne istediğini öğreniyoruz. Hastanın vücuduna uygun olarak bir protez ölçüyor, o protezi ameliyat öncesi hastaya gösterip uygulayıp gerçeğini ameliyat sırasında takıyoruz. Ameliyat genelde 1 ile 1,5 saat arasında sürüyor. Amacımız izi en az belli edecek şekilde işlemi yapmak olduğu için genelde meme başından ya da meme oluğu altından girerek operasyonu gerçekleştiriyoruz. Hasta; ameliyat günü sabahtan gelip ameliyatın ertesi günü taburcu olabiliyor.

Hastalarımızın genelde bazı korkuları olabiliyor; meme protezi patlayabilir mi veya süt vermeme engel olabilir mi gibi sorular ile sık karşılaşıyoruz. Meme protezi sivri bir cisimle delinmedikten sonra asla patlamaz, yine süt vermeyi de kesinlikle engellemiyor hatta küçük bir meme ile bebek emzirirken süt vermek daha zor olabilirken, protez memeyi daha çok destekleyip ön plana çıkardığı için bebek emzirmek daha da rahat hale gelebiliyor, bebek daha iyi memeyi kavrayarak rahat süt emebiliyor. Bu operasyon sonrası hastalarımız kendilerini daha özgüvenli hissettiklerini ve elbiselerinin kendilerine daha güzel yakıştığını söylüyorlar. Kambur duruş yerine göğüsleri daha dik yürümeye başladıklarını belirtiyorlar. Hastanemizde meme küçültme operasyonlarını da başarıyla uygulayabiliyoruz. Özellikle fiziksel sağlık sorunları oluşturan ve kişinin günlük hareketlerinde dahi zorlanmasına neden olan durumlarda hastalarımız meme küçültme operasyonları ile daha sağlıklı bir vücuda kavuşuyorlar” diye konuştu.

Uzun yıllardır küçük göğüslerinden dolayı vücudunu hep gizlemek ve kambur durmak zorunda kaldığını ve özgüven eksikliği yaşadığını dile getiren Nurlana Sarıyeva operasyon sonrası çok mutlu olduğunu söyledi ve şöyle konuştu: “Uzun yıllardır çok zayıf, kemikli ve küçük göğüslü bir yapıya sahiptim. Hatta göğüslerimi saklamak için hep kambur durup elimle göğüslerimi saklardım, dar kıyafetler giymez ve denize dahi pek girmezdim. Hastaneye, doktorumuza gelmeden önce çok araştırma yaptım ve bunun sonucunda Hüseyin Bey’e başvurdum, kendisi de beni süreç ile ilgili iyi bilinçlendirdi. Operasyon sonrası normal hayatıma dönüşüm yaklaşık 10 gün kadar sürdü. Kas altı bir işlem yapıldı. Dikişlerim çok küçüktü ve kısa zamanda da iyileştim. Operasyon sonrası ise kendimi daha özgüvenli hissediyorum, eski kambur duruşumdan kurtuldum ve gayet memnunum. Şu an da çok mutlu hissediyorum, hatta keşke daha önce yaptırsaydım diye düşünüyorum. Doktorumuza, hastanemize ve tüm emeği geçen sağlık ekibimize çok teşekkür ediyorum, çünkü beni uzun yıllar yaşam kalitemi düşüren kompleksten kurtardılar” dedi.

 

 

 

Paylaşım :