wdwe
Denizli Ayna Haber Logo
BOZUK TÜRKÇE İLE HİZMET ELEŞTİRİSİ

BOZUK TÜRKÇE İLE HİZMET ELEŞTİRİSİ

Denizli’nin Merkezefendi İlçesi Gümüşçay Mahallesi’nde 5 yıldır devam eden sorunu çözüme kavuşturan Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan'ı eleştiren eski başkan yardımcısı Ayhan Mazıoğlu sosyal medyadan bir paylaşım yaptı. Yapılan hizmeti eleştiren Mazıoğlu’nun paylaşımındaki imla hataları vatandaşların dikkatinden kaçmadı. 

Gümüşçay Mahallesi  4053 ve 4056 numaralı sokaklarda yaşayan Merkezefendili vatandaşlar sokaklardaki moloz yığınından şikayetçiydi. Bu sorunun çözülmesi için 5 yıldır, Muhammet Subaşıoğlu ve Ayhan Mazıoğlu tarafından yönetilen  Merkezefendi Belediyesi başta olmak üzere bir çok kurumun kapısını çalan vatandaşların sorunuyla kimse ilgilenmemişti.

Vatandaşların Belediye Başkanı Şeniz Doğan’a durumu iletmelerinin üzerine Başkan Doğan, belediye görevlilerini söz konusu yere göndererek temizlik işlemini yaptı.

5 yıldır çözülmeyen sorun kısa süre içerisinde çözülünce vatandaşlar sosyal medya hesabından Belediye Başkanı Şeniz Doğan’a teşekkür etti.

 

UYUŞTURUCU YUVASI OLMUŞTU

Subaşıoğlu yönetiminde böylesine basit bir sorunun dahi 5 yıl boyunca çözülmemiş olması nedeni ile isyan eden vatandaşlar, çöp ve moloz yığınlarının olduğu bölgenin uyuşturucu ve alkol kullananlar tarafından istila edildiğini belirttiler. Vatandaşların sosyal medya paylaşımlarının aynahaber.net tarafından haber yapılmasına ise Subaşıoğlu’nun yardımcılığını yapan Belediye Meclis Üyesi Ayhan Mazıoğlu’ndan tepki geldi. 5 yıl boyunca vatandaşın derdini dinlemeyen Mazıoğlu, yapılan hizmeti küçümseyerek, haberin Merkezefendi Belediyesi tarafından servis edildiğini iddia etti.

BOZUK TÜRKÇESİ DİKKATLERDEN KAÇMADI

Verilen hizmeti eleştiren eski yardımcı Ayhan Mazıoğlu, sosyal medya kullanıcıları arasında popüler olan emojileri de kullanmayı ihmal etmedi. Uyuşturucu yuvasına dönen bölgenin temizlenmesine eleştirel bir gözle bakan Mazıoğlu’nun yaptığı paylaşımda “Büyük bir başarı moloz yığını toplamak proje. ???????????????????????????????? hizmet ve haber diye yayınlamışlar helalolsun sadece gülünür görevi devraldığından beri merdiven boyamasını sokaklların ilaçlanmasını haber  yapıyorlar onlar zaten kaçseneden ber yapılıyor yeni yapılan yapılacak proje bul yokki zaten hepsi varrrrr hayat onlara güzel” şeklindeki paylaşımında imla ve anlatım hataları dikkatlerden kaçmadı.

 

ANLATMAK İSTEDİĞİ NEYDİ?

Mazıoğlu’nun bu paylaşımı ile “Moloz yığınını toplamak büyük bir başarı ve proje değildir.  Hizmet yaptık diye bir de haber olarak yayınlamışlar. Helal olsun dememizi bekliyor olabilirler ancak buna sadece gülünür. Mevcut yönetim görevi devraldığından beri merdivenlerin boyanmasını, sokakların ilaçlanmasını haber yapıyorlar. Bu hizmetler zaten kaç seneden beri yapılıyor. Yeni yapılan ya da yapılacak proje yok. Zaten tüm hizmetler var. Hayat onlara güzel” demek istediği düşünülerken, bozuk bir dil kullandığı için bu varsayımın ötesine de geçilemiyor.

 

ÇÖZÜM ÜRETMEK YERİNE ELEŞTİRMESİ TEPKİ ÇEKTİ

Kendisinin katılmadığı son meclis toplantısında, tüm kararların oy birliği ile alındığı Merkezefendi Belediyesi’ne bağlı mahallede yaşayan vatandaşlar ise “Gümüşçay mahallesi sakinleri olarak 4053 ve 4056 sokakta bulunan moloz yığınının temizlenmesi için yıllarca aramadığımız kurum, çalmadığımız kapı kalmadı. Sorunumuza çözüm bulmak bir yana, çoğu zaman ciddiye dahi alınmadık. Merkezefendi Belediye Başkanımız Sayın Şeniz Doğan’a derdimizi anlatmamızın ardından Belediye ekipleri mahallemize gelerek sokaklarımızın temizliğini tamamladılar. 5 yıldır çözülemeyen sorunu çok kısa zamanda çözdüler. Uyuşturucu yuvasına dönen bölge, belediyenin el değiştirmesi ile nihayet temiz bir alan haline geldi” diyerek, Mazıoğlu’nun yıllarca çözüm üretmediği alana yapılan düzenlemeyi eleştirmesine tepki gösterdiler.

Paylaşım :