Denizli Ayna Haber Logo
OSCAR ADAYI FİLM DENİZLİ’YE GELİYOR

OSCAR ADAYI FİLM DENİZLİ’YE GELİYOR

Pedro Almodovar imzası taşıyan İspanya’nın Oscar adayı film tek gösterim olarak Denizli’ye gelecek. 

Denizli’de bir çok özel filmi sinemaseverler ile buluşturan Sinema Çınar yine muhteşem bir film ile izleyici karşısına çıkacak.  Penelope Cruz, Asier Flores, Susi Sanchez, Pedro Casablanc gibi oyuncuların yer aldığı “Acı ve Zafer” filmi Aralık Çarşamba günü Denizli’ye gelecek.

 

Tek gösterimi 21:15’de Teras Park Avşar Sinemaları’nda gerçekleştirilecek olan film aynı zamanda İspanya2nın Oscar adayı olarak gösterilecek.

 

Acı ve Zafer, yönetmen Salvador Mallo’nın geçmişten bugüne yaptığı seçimleri ve yaşamında iz bırakan olayları konu ediyor. Filmde, Mallo’nun çocukluğunu yaşadığı 60’lı yıllara, doğup çocukluğunu geçirdiği yerden ayrılıp ailesi ile birlikte Valencia’da bir köye göç etmesine, refah arayışına, 80’lerin Madrid’inde kalbinin hızla çarpmasına neden olan ilk aşkına, terapi aracı olan yazı ve sinema ile tanışmasına, kendisini tanımasına yol açan olaylara değiniliyor.


Bir çok eleştirmenden tam not alan film için biletler Baykuş Kafe ve Don Kişot Kitabevi’nde satışa sunulurken aynı zamanda 0533 680 47 35 numaralı telefondan da temin edilebilir.

Paylaşım :