Denizli Ayna Haber Logo

"BİR BABA HAMLET" DENİZLİ’YE GELECEK

Denizli’ye 16 Aralık tarihinde tiyatroseverlerin büyük beğenisini toplayan ‘Bir Baba Hamlet’ isimli oyun gelecek.

Sebastian Seide’in yazdığı Yücel Erten çevirmenliği ve Emrah Ere yönetmenliğini taşıyan oyun 16 Aralık günü 20:00’da seyirciyle buluşacak.

Kalaslarından dekor, heveslerinden oyun yapmak üzere yola çıkmış iki cüretkar oyuncu, kendilerine kurban olarak Shakespeare'in başyapıtı Hamlet'i seçmişler. Can siperane bir cesaretle seyircinin önünde buna yeltenirler ama kısa sürede temsil can havline dönüşür.

Biri, oyunculuk için istediği ortamı bulamadığı anlaşılan Shakespeare uzmanı gibi davranan yarım porsiyon aktör; diğeri de şarkı söyleme hevesiyle sürekli müzikallerden dem vuran bir şaşkın...

Eli yüzü düzgün, başı sonu belli, dört başı mamur, babalar gibi bir Hamlet düşlerlerken, ortaya çıkan kepazelik "Bir Baba Hamlet"e dönüşür.

Sebastian Seidel'in komik olanın tadını çıkaran özgün metni, Yücel Erten'in usta işi çevirisi ve Baba Sahne'nin babacan yorumuyla bu toprakların tiyatro geleneğine de göz kırpan "Bir Baba Hamlet", tiyatro yapma aşkının başdöndürücü güzelliği ile aptallaştırıcı büyüsüne ayna tutuyor.

Ha unutmadan, çürümüş bir şeyler var Danimarka Krallığı'nda!

Çağın Organizasyon farkı ile Nihat Zeybekçi kültür Merkezi’nde oynanacak oyun için biletler satışa çıktı. Bilet almak isteyen Denizlililerin 0555 059 6150 numaralı telefondan temin etmesi gerekiyor.

Paylaşım :