Denizli Ayna Haber Logo
HEZİMETİN FATURASINI 5 ÜYEYE KESİLDİ

HEZİMETİN FATURASINI 5 ÜYEYE KESİLDİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) yerel seçim sürecinde Bekilli'de yaşadığı hezimetin faturasını 5 üyeye kesti.

          Denizli'de CHP için "kale" olarak tabir edilen Bekilli İlçesinde yıllardır elinde olan yerel iktidarı AK Parti adayı Mustafa Çoban'a kaybetti. İlçe halkı ve Partililerin ön seçim talebine kulaklarını tıkayarak aday belirleyen Genel Merkez ve ilçe yönetimi yenilginin faturasını ise 5 partiliye kesti.

Geçen dönem belediye başkanı Mustafa Başkafa'nın da aralarında bulunduğu 4 üyeyi ihraç ederek şok bir karara imza atan CHP İl Disiplin Kurulu, partinin genç neferlerinden ve seçim sürecinde Bekilli'de dahi olmayan Kemal Öztürk'e ise kınama cezası verdi.

Edinilen bilgiye göre geçtiğimiz günlerde ilçe başkanlığının talebi ile disipline sevk edilen üyeler ile ilgili geçtiğimiz hafta toplanarak savunmaları alan CHP Denizli İl Disiplin Kurulu kararını verdi. Yıllardır CHP saflarında mücadele eden 5 ismin partideki geleceğini etkiyeleyecek bir karara imza atan kurul,  eski belediye başkanı ve ilçe başkanının da aralarında bulunduğu 4 ismi parti suçu işledikleri gerekçesi ile ihraç etti. Kurul ayrıca seçim çalışmaları boyunca kardeşinin tedavi süreci nedeni ile ilçe dışında olduğunu kanıtlamasına rağmen gençlik kolları üyesi Kemal Öztürk'e de kınama cezası verdi.

SON KARAR GENEL MERKEZİN

İl disiplin kurulunca alınan karar partililer arasında şaşkınlıkla karşılanırken, partililer ilçe kaybedilen bin civarı oyun 5 isme bağlanmasının yanlış olduğu görüşünde birleşti.

İl disiplin kurulunun kararı ceza verilen isimlere henüz tebliğ edilmezken, tebliğ sürecenin ardından Ankara'da bulunan yüksek disiplin kuruluna itiraz hakları bulunuyor. İtiraz hakkının kullanılmasının ardından YDK kesin kararı verecek.

İŞTE O CEZALAR:

İŞTE O LİSTE

Mustafa Başkafa (İhraç)

Zeki Yıkıcı (İhraç)

Melike Dombaz (İhraç)

Ali Şahin (İhraç)

Kemal Öztürk (Kınama)

 

Paylaşım :