Denizli Ayna Haber Logo
GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİ TÖRENLE AÇILDI

GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİ TÖRENLE AÇILDI

Tavas Belediyesi’nin yapımına 2018 yılının başında başladığı ve yeşil çevre sloganıyla yola çıktığı Güneş Enerji Santrali, Tavas’ın Karahisar Mahallesin’de törenle açıldı.

Tavas Belediyesi yıllık 1 milyon 200 bin liralık elektrik tasarrufu sağlayacak Güneş Enerji Santrali’ni törenle açtı. Protokol üyeleri ve kalabalık bir vatandaş topluluğu eşliğinde açılışı yapılan santral 4 bin 400 panelden oluşuyor. 20 adet invertörden oluşan ve yüzde 70 yerli üretim olan santral, 1 megavat gücünde. Törenin açılış konuşmasını yapan Tavas Belediye Başkanı Turan Veli Akyol, santral ve yapım aşamaları hakkında tören alanında bulunanlara bilgi verdi.

Başkan Akyol, Güneş Enerji Santrali’ni yapmak için zorlu yollardan geçtiklerini belirterek, “Ekonomi Eski Bakanı,  Ekonomi Politikaları Kurulu Başkanvekili Nihat Zeybekci’nin büyük desteğini aldık. Aynı şekilde Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan da, büyük destek verdi. Bu santral ile isteyince neler yapılabileceğinin örneğini oluşturduk. Artık Tavas’ın yeşil enerjisi var. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Diğer taraftan sırasıyla kürsüye gelen Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Ak Parti Denizli Milletvekili ve Grup Başkanvekili Cahit Özkan ve Vali Hasan Karahan, konuşmalarında Güneş Enerji Santralinin hayırlı uğurlu olması yönünde birer konuşma yaptılar. Son olarak kürsüye  Ekonomi Politikaları Kurulu Başkanvekili  Nihat Zeybekci geldi.

“Böyle çalışmaların ortaya çıkması, bizim neler yapabileceğimiz konusunda örneklerin ortaya sunulması anlamına gelir” diyerek konuşmaya başlayan  Ekonomi Politikaları Kurulu Başkanvekili Nihat Zeybekci, kendi çocukluklarında gaz lambaları altında ders çalıştıkları yılları örnek göstererek, “Yapabileceklerimizde sınır yok. Darısı diğer ilçelerimize inşallah. Burada bulunan İlçe Belediye Başkanlarımıza örnek olsu” dedi.

Kaynak:denizlihaber

Paylaşım :