Denizli Ayna Haber Logo
“ŞEYTANI GÖRDÜM

“ŞEYTANI GÖRDÜM" DEDİ FOTOĞRAFINI PAYLAŞTI

Denizli Kayalık caddesi üzerinde bulunan Ulu Cami'de ilginç bir olay yaşandı.

Denizli'nin en büyük camilerinden biri olan Ulu Camiye namaza giden bir vatandaş pencereleri incelerken bir şey dikkatini çekti. . Pencerelerdeki şekilleri boynuzlu şeytan figürüne benzetti. Ardından pencerenin fotoğrafını çekip "Denizli'deki Ulu Caminin camlarındaki şekiller bunlar boynuzlu şeytanları benziyor geçen sene sorumlularını söylediğim halde hicbir önlem alınmamış bu sene gene aynıydı bunları benmi yanlış görüyorum? Acaba diye düşünmeye başladım buradada dikkat çekmek istedim
Saygılarımla" Notuyla sosyal medyada paylaştı.

Bir çok insan benzetti ama bakın gerçek ne?

Paylaşımın hemen ardından çok sayıda yorum geldi. Bazı vatandaşlar durumun cimere yazılması gerektiğini, bazı vatandaş ise pencereyi illimünaticilerin yaptığını savundu. Fakat bir vatandaş "Beyninizin çeşitli desenleri yüz gibi algılamasına "Pareidolia" denir. Pencere normal beyniniz size küçük bir oyun oynuyor." yorumunda bulundu.

 

İŞTE O FOTOĞRAF

Parediolia Nedir?

Bazen bir nesnenin üzerinde insan yüzüne benzeyen bir şekil gözünüzde canlanabilir. Ya da bir bitkinin yaprağı veya hayvanın tüylerindeki desen size zihninizde insan silüetini canlandırabilir. Bu durum zaman zaman hayal gücü ile adlandırılsa da psikolojik bir rahatsızlığın belirtisi de olabilir.

Kaynak: saraykoy.com.tr

 

 

 

 

 

Paylaşım :