Denizli Ayna Haber Logo

NERGÜL ÇÖRDÜK BERAAT ETTİ

Denizli'de Pamukkale Üniversitesi'nde Çocuk Cerrahisi Uzmanı olarak görev yaparken Barış Bildirgesi'ne imza attığı için ihraç edilen Doç. Dr. Nergül Çördük bugün görülen duruşmada beraat etti.

Denizli Adliyesi'nde görülen davaya Çördük'ün meslek örgütü temsilcileri, siyasi partiler, sendika ve sivil toplum kuruluşlarından temsilciler katıldı. Davaya aynı zamanda Çördük'ün birlikte ihraç edildiği hekim arkadaşı Mehmet Zencir de destek için geldi. 2017 Mayıs ayında yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname ile Pamukkale Üniversitesi'nden ihraç edilen Dr. Nergül Çördük hakkında terör örgütü propagandası yapmak suçundan dava açılmıştı. 2 yıldır süren davanın karar duruşması bugün Denizli Adliyesi'nde gerçekleşti. Görülen davada Çocuk Cerrahisi Uzmanı Nergül Çördük'ün suçsuz olduğuna ve beraat etmesine karar verildi.

Görülen duruşmadan sonra Nergül Çördük "Dayanışma yardımlaşma ve sevilmek çok güzel bir şey hepinize teşekkür ederim" diyerek açıklama yaparken gözyaşlarını tutamadı.

Aynı KHK ile ihraç edilen, PAÜ Hastaneleri'nde Halk Sağlığı Uzmanı olarak çalışan Mehmet Zencir'in yargılandığı duruşma ise Şubat ayında Denizli Adliyesi'nde görülecek.

Paylaşım :