Denizli Ayna Haber Logo
MÜFTÜLÜK’TEN ÖNEMLİ DUYURU

MÜFTÜLÜK’TEN ÖNEMLİ DUYURU

Denizli İl Müftülüğü bugün yaptığı açıklamalar ile 2020 yılında hacca gitmek isteyen vatandaşlar için önemli gelişmeleri aktardı.

2020 yılı hac ön kayıtları ile kayıt güncelleme işlemlerinin 11 Kasım-13 Aralık 2019 tarihleri arasında yapılacağının belirtildiği açıklamada belirtilen tarihler arasında hacca ilk defa kayıt olacak vatandaşların anlaşmalı bankalar ile PTT Şubelerine başvurmaları gerektiği aktarıldı. Vatandaşların T.C. numaralarını bildirerek “2020 Yılı Hac Ön Kayıt Ücreti” olan 25.00TL. Kayıt ücretini yatırdıktan sonra, PTT şubelerinden alınan E-Devlet Şifreleri ile kendilerinin başvuru yapacağı belirtildi.

İl Müftülüğü tarafından yapılan açıklamada “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu” gereği vatandaşların kayıt işlemlerinin kendileri tarafından yapılacağı söylendi. İl ve İlçe Müftülükleri’nin ön kayıt yapılmayacağı vurgulandı. Geçmiş yıllarda kaydı olan vatandaşların ise kayıtları Diyanet İşleri

Başkanlığınca otomatik olarak yenileneceğinin belirtildiği açıklamada, grup değiştirme, grup ayırma, gurup birleştirme, oda değişiklikleri, kayıt ili ve kayıt ilçesi değişiklikleri, telefon ve adres değişiklikleri vb. hususların il ve ilçe müftülüklerinden yapılacağı duyuruldu.

 

Paylaşım :