Denizli Ayna Haber Logo
DOLU FELAKETİYLE İLGİLİ TİN’DEN AÇIKLAMA

DOLU FELAKETİYLE İLGİLİ TİN’DEN AÇIKLAMA

Denizli’nin ilçelerinde dün gerçekleşen dolu yağışı çiftçileri olumsuz etkiledi. Konuyla ilgili Denizli milletvekili açıklama yaptı.

Denizli’de sıcak günler yerini yağışlı ver serin günlere bıraktı. Dün gerçekleşen sıcaklık düşüşü beraberinde dolu yağışını getirdi. Dolu yağışı Pamukkale, Çal, Baklan, Bekilli ilçelerinde yoğun olarak etkili olurken, konuyla ilgili Denizli Milletvekili Şahin Tin açıklama yaptı.

Şahin Tin açıklamasında “Denizli ilimize bağlı Pamukkale, Çal, Baklan, Bekilli ilçelerimizde yoğun yağan dolu ve meydana gelen don afeti sebebiyle üreticilerimizin ekili alanlarında ciddi hasarlar meydana geldiği tarafımıza iletildi. Öncelikle dolu ve don afetine maruz kalan çiftçilerimize geçmiş olsun.

Ekim, dikim alanlarında incelemelerde bulunan, üreticilerimizle birebir görüşen Tarım Müdürlüğü ekiplerimiz Pamukkale‘deki kekik ekim alanında don, Çal, Baklan, Bekilli‘de ise Ayçekirdeği, Mısır, Üzüm bağları ve Haşhaş‘ın lokal yerlerde tabii afete maruz kaldığını belirttiler.

Üreticilerimiz müsterih olsun, tespit çalışması tamamlandıktan sonra aldığımız bilgiler ışığında Tarım Bakanlığımıza konuyu aktararak bölgedeki çiftçilere ekonomik destek sağlanması ve borç ertelemesinin yapılması için girişimlerde bulunacağız. Üreticimizin her daim yanındayız.” dedi.

 

Paylaşım :