Denizli Ayna Haber Logo
CAHİT ÖZKAN VE OSMAN ZOLAN AÇIKLADI: TERMİK SANTRAL PROJESİ DURDURULMUŞTUR..

CAHİT ÖZKAN VE OSMAN ZOLAN AÇIKLADI: TERMİK SANTRAL PROJESİ DURDURULMUŞTUR..

Denizli AK Parti Milletvekili Cahit Özkan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan Tavas Avdan'da yapılması planlanan Termik Santral Projesinin durdurulduğunu açıkladı.

Denizli AK Parti Milletvekili Cahit Özkan, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, milletvekilleri, İl Başkanı Necip Filiz ile birlikte basın toplantısı düzenledi. Gündemin değerlendirildiği toplantıda konuşan Cahit Özkan “2016 yılında başka bir firmanın talebi ile ÇED olumsuz raporu verilmiştir. Bugüne gelindiğinde değişen bir şey yoktur. Yapılmak istenen projenin Avdan’da yapılması mümkün değildir. Konu ile ilgili bakanlığımız ile de görüştük ve santral projesi durdurulmuştur” dedi.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da gelen soru üzerine “Biz kendi yetki alanımız çerçevesinde çekincelerimizi anlatan bir rapor sunduk. Son noktada ise 16 maddelik bir rapor ile bu projenin yapılmasının karşısında olduğumuzu belirttik” dedi. Gereken mücadeleyi verdiklerini belirten Zolan, projenin yapılmasına karşı olduklarının altını çizdi.

Paylaşım :