Denizli Ayna Haber Logo
AKGÜN’DEN MÜCADELE VURGULU 10 KASIM AÇIKLAMASI

AKGÜN’DEN MÜCADELE VURGULU 10 KASIM AÇIKLAMASI

İYİ Parti Denizli İl Başkanı Hasan Akgün, 10 Kasım mesajı yayınlayarak mücadele vurgusu yaptı.

İYi Parti Denizli İl Başkanı Hasan Akgün'ün açıklaması şu şekilde:

Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı, başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ölümünün 81. yıl dönümünde rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

10 Kasım; Türk Milleti için ATATÜRK’ü anma günü olduğu kadar, aynı zamanda Atatürk’ün en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti’ni geliştirip koruyarak, Cumhuriyetin erdemlerini hayatımızda etkin kılmamız gerektiğini hatırlatan, O'nun fikirlerini, eserlerini ve fedakârlıklarını anlama günüdür.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Samsun’dan başlatıp İzmir’de büyük zaferlerle sonuçlandırdığı İstiklal Savaşımızla; tarih sahnesinden silinmek istenen Türk Milletinin ebediyen bağımsız yaşama hakkına sahip olduğunu bütün dünyaya bir kez daha göstermiştir.
İleri görüşlülüğünün bir tezahürü olan fikirleriyle ve başta Cumhuriyetimizin kuruluşu olmak üzere, gerçekleştirdiği inkılâplarla modern dünyanın sunduğu tüm imkânlardan yararlanmamızı sağlamıştır. Bağımsızlık aşkı, ilke ve inkılâpları ile mücadele azmi, şimdiye kadar olduğu gibi, bundan sonra da bizlere ilham kaynağı olmaya devam edecek, güç verecektir.

Milletimizin istiklali ve istikbali uğruna yaptıkları için O’na minnettarız.

Dünya var oldukça Türk Milleti O’nu kalbinin derinliklerinde sevmeye ve hayatın her alanında yaşatmaya devam edecektir.

Ruhu şad, mekânı cennet olsun.

 

Paylaşım :