Denizli Ayna Haber Logo
10 GÜNLÜK HASTA BEBEK YARDIM BEKLİYOR

10 GÜNLÜK HASTA BEBEK YARDIM BEKLİYOR

Denizli’ye ameliyat olmak için gelen 10 günlük bebek yardım bekliyor. Antalya’da ikamet eden Hasan Arife Akkurt çiftinin bebeği doğuştan kalp hastası olduğu için Denizli’ye ameliyat olmak için sevk edildi. Hastane masraflarını karşılayamayan aile şu an yardım beklemekte.

Yaşadıkları ilde ameliyat olamadığı için Denizli’deki özel hastanelerden birine sevk edilen 10 günlük bebek doğuştan kalp hastası. 4 günlükken kalp anadamarı eklenmek için ameliyat olan bebeğin hastane masraflarını ebeveynleri karşılayamıyor. Ameliyat olduktan sonra solunum cihazına bağlı olarak yatan bebeğin kritik durumu devam etmekte.

Baba Hasan Akkurt ikamet ettikleri ilde inşaat işçisi olarak çalışırken bebeklerinin ameliyatı için Denizli’ye gelince çalışamaz olup iş bulamadı. Şu an için maddi bir gelire sahip olmayan aile 14 bin liralık hastane masrafını karşılayamıyor.

Kritik durumu devam eden bebek hastanede yatmaya devam ederken hastane masrafları günden güne çoğalıyor. Vatandaşlardan ve hayırseverlerden yardım bekleyen baba Hasan Akkurt ve anne Arife Akkurt bebekleri için umutla savaşmaya devam ediyorlar.

10 günlük bebeğe yardım etmek isteyenler 05393870732 numaralı telefondan bebeğin ailesine ulaşabilirler.

Paylaşım :