Denizli Ayna Haber Logo
DENİZLİLİ FİRMA İÇİN MAHKEME KARARINI VERDİ

DENİZLİLİ FİRMA İÇİN MAHKEME KARARINI VERDİ

Denizli’de mermer sektöründe önemli firmalardan birisi olan SS Doğaltaş için mahkeme kararını açıkladı.

denizliaktuel.com’un haberine göre, daha önce konkordato başvurusunu kabul eden ve 3 ay geçici mühlet hakkı tanıyan Denizli Asliye Ticaret Mahkemesi, firmaya 10 Nisan tarihinden itibaren 1 yıl süre ile konkordato süreci verdi.

Denizli’de yaşanan ekonomik süreçteki sıkıntıları aşmak firmalar, iflas erteleme olarak bilinen konkordato hakkı için mahkemenin yolunu tutmaya devam ediyor. Denizli’de mermer sektöründe önemli rol alan SS Doğaltaş Traverten Sanayi Tic. Ltd. Şti firması, Denizli Asliye Ticaret Mahkemesine başvuruda bulunarak konkordato talebinde bulunmuştu. 6 bin metrekare kapalı, 20 bin metrekare açık olmak üzere toplamda 26 bin metrekare alan üzerine kurulu fabrikada aylık 100 bin metrekare üretim kapasitesine sahip SS Doğaltaş’ın talebini değerlendiren mahkeme firmaya 3 ay süre ile geçici mühlet kararı vermişti.

Firmanın 1 yıllık süreçte kesin konkordato talebini değerlendiren Denizli Asliye Ticaret Mahkemesi, firmaya 10 Nisan 2019 tarihinden başlamak üzere 1 yıl süre ile kesin mühlet hakkı tanıdı.

Kaynak: denizliaktuel.com

 

Paylaşım :