Denizli Ayna Haber Logo
Denizli'nin yeni kurs merkezi 'Kavram'

Denizli'nin yeni kurs merkezi 'Kavram'

Denizli'de KPSS kursu PEGEM'in kurucuları Kavram Kurs Merkezi'ni açtılar. Kurucular üniversite hazırlık eğitimi verilecek kursun tanıtımı gerçekleştirirken, Türkiye'de eğitim alanındaki sorunlarına da dikkat çektiler. Kursun kurucularından Süleyman Yalçın, merdiven altı kursların büyük sorun olduğunu belirtti.

Denizli'de üniversiteye hazırlanan öğrenciler için yeni bir kurs merkezi açıldı. PEGEM KPSS Kursu'nun kurucularından Süleyman Yalçın, Eren Sarıkaya ve Onur Ülkeroğlu üniversite hazırlık kurusu Kavram'ı kurdular. Denizli Gazeteciler Cemiyeti'nde açıklama yapan eğitimciler Kavram Kurs Merkezi'nin 9-10-11-12. sınıfta okuyan öğrencilerin yanında mezun öğrencilere de eğitim vereceğini açıkladılar.

PEGEM Akademi ve Kavram Kurs Merkezi Kurucu Müdürü Yalçın, "Öğrencilerimize güzel hizmetler vererek onların güvenini kazanmayı başardık. Verdiğimiz güven doğrultusunda veli ve öğrencilerimiz, üniversiteye hazırlık anlamında kurs talebi oldu. Bizle de ulusal bir makra olan Kavram Kurs Merkezi'ni açmaya karar karar verdik." dedi. 

TÜRKİYE'DE EĞİTİM SORUNLARINA DEĞİNDİLER

Türkiye'de sürekli değişen eğitim sistemini değerlendiren Yalçın,''Maalesef sürekli değişen sistem yüzünden önümüzü göremiyoruz. Geçtiğimiz aylarda kursların kapatılacağı yönündeki haberlerin ardından şimdi kapatılmayağı haberini duyduk. Bu belirsizlik bizleri zorluyor çünkü yatırımlar yapılıyor. Bu kapsamda okullarda verilen kurslar yeterli olmadığı için veliler ve öğrenciler bizleri tercih ediyor.''dedi. Türkiye'de merdiven altı kurslarında bu işi resmi şekilde yapan kurumlara zarar verdiğine değinen Yalçın, merdiven altı kurslarla mücadele edilmesinin kolay olmadığını ama önüne geçilmesinin önemli olduğunu belirtti.

Paylaşım :