Denizli Ayna Haber Logo
Denizlili Girişimci Desteklerle Yoluna Devam Ediyor

Denizlili Girişimci Desteklerle Yoluna Devam Ediyor

Denizlili Tunahan Gencel, girişimci fikirlerini hayata geçirmeye devam ediyor. Gencel, ‘Yenilik İstasyonu’ projesi ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan destek almaya hak kazandı.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Ve Sinema öğrencisi Denizlili Tunahan Gencel, Türkiye'nin konuşan ilk elektrikli otomobilini üreten ekibin kaptanlığını yaptı.

Geçtiğimiz haftalarda Çameli’nde bulunan Çameli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Çameli Anadolu Lisesi'nde öğrencilere ‘Girişimcile Girişimcilik Ve Öz Semineri’ veren Gencel, ‘İnnostation’ (Yenilik İstasyonu) isimli bir projesini hayata geçiriyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan 1. etapta 20.000 TL ve 2. Etapta 100.000 TL destek alarak projesini hayata geçirecek. Proje kapsamında Çanakkale'de 250'nin üzerinde üniversite ve lise öğrencisinin fikirlerini işe dönüştürmesinde katkı sağlayacak. “Girişimci gençlere iş fikri nasıl ortaya çıkar? Nasıl şekillenir? Nasıl projeye dökülür? Nasıl destek bulunur? Şirket nasıl kurulur? Ürünümüzü nasıl pazarlarız?” gibi sorularına cevap verecek. Robot, yazılım, programlama, prototip, 3D modelleme atölyelerinin kurulacağı projede eğitmenler kendi alanında uzman kişiler olacak. Projeye birçok kurum ve kuruluş ilgi duyuyor.

Gencel, "Bu projenin çok ilgi çektiğini ve büyüyeceğini söyledi. Birçok projelerinin olduklarını fakat yetişemediklerini söyledi. Hayatın içindeki sorunları biliyoruz, bekleyin biz geliyoruz" dedi.

Kaynak: Çameli Gazetesi

 

Paylaşım :