wdwe
Denizli Ayna Haber Logo
CHP PARTİ OKULU DENİZLİ’DE BAŞLADI

CHP PARTİ OKULU DENİZLİ’DE BAŞLADI

Denizli’de CHP yerel yönetimler konulu bir seminer için bugün Genel Merkez’den gelen eğitimcilerle bir araya geldi. Düzenlenen seminere, Denizli’deki CHP’li Belediye Başkanları, CHP İlçe Başkanları ve CHP’li Meclis Üyeleri katıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi Eğitim Birimi Türkiye genelinde yapmış olduğu Parti Okulu uygulamasını Denizli’de de başladı. Bugün Merkezefendi Belediyesi Bereketler Toplantı ve Sergi Salonu’nda bi araya gelen CHP’liler “Yerel Yönetimler ve Belediye Meclis Üyesi Eğitimi” başlığıyla eğitimlerini sürdürecekler. Denizli’deki CHP kadrolarının katıldığı seminere Genel Merkez’den de eğitimciler geldi.  

Genel Merkez’den gelen Eğitim Birimi üyeleri Tuğba Canlı, Ali Seydi Koca, Tülay Bayır, Canan Aydemir Özkara, bugün gün boyu katılımcılara eğitim verecek. Eğitim verecek kişiler arasında Cumhuriyet Halk Partisi Denizli Milletvekili Teoman Sancar da bulunuyor.

 Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan etkinlik basın mensuplarına yapılan açıklamalarla devam etti. İlk olarak CHP Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba konuştu. Mahir Akbaba bu eğitimleri uzun süredir yapmak istediklerini ancak yaşanan bazı olaylardan dolayı ertelemek zorunda kaldıklarını belirtti. Bu eğitimlerin gerekliliğini açıklayan Akbaba, geçtiğimiz günlerde Acıpayam Belediye Meclisi’nde CHP’li üyelere argo kullanılmasını örnek vererek, bu olaya atıfta bulundu.

Meclis üyelerinin bazılarının CHP’li belediye başkanlarıyla çalışmadığını söyleyen Akbaba, belediye meclis üyelerinin görevleri ve yükümlülükleri nelerdir sorusuna konuşacaklarını belirtti. İl Başkanı Akbaba “İster belediye başkanı ile beraber olun ister muhalefette olun, görevinizi en iyi biçimde yapabileceğinize inanıyorum ve sizlere güveniyorum.” diyerek sözlerini bitirdi.

CHP Eğitim Birimi Üyesi olan ve eğitim vermek için Denizli’ye gelen Tuğba Canlı ise bu programın il defa yapıldığını ve Genel Başkanlıkla birlikte hazırlandığını söyledi. Bu eğitimlere Genel Merkez’den gelen yazı doğrultusunda, her belediye meclis üyesinin katılma zorunluluğu olduğunu ve katılan üyelere temsili olarak sertifika verileceğini söyledi. Eğitim hakkında bilgilendirmelerde bulunan Canlı, parti sistemi olan chp.net adreslerinde katılımcıların bu eğitimi aldıklarını gösteren bir panel olacağını ifade etti.

Yapılan konuşmaların ardından, eğitim için Denizli’ye gelen eğitimcilere plaketleri takdim edildi.

Paylaşım :