Denizli Ayna Haber Logo
BAŞKAN ALİ ÇETİN’DEN SAMİMİ AÇIKLAMALAR!

BAŞKAN ALİ ÇETİN’DEN SAMİMİ AÇIKLAMALAR!

Abalı Denizlispor, 9 yıldır hasretini çektiği Süper Lig’e yeniden kavuştu. Sezon boyunca teknik heyette futbolculara, taraftardan protokole kadar yeşil siyah sevdalılara takıma destek verdi.

Abalı Denizlispor’un bu başarısının mimarlarından biri olan Kulüp Başkanı Ali Çetin, aynahaber.net’e önemli açıklamalarda bulundu.


“ŞEFFAF YÖNETİM SİSTEMİ İLE İLERLEDİK”
Yaklaşık 10 yıldır Süper Lig özlemi çektiklerini belirten Başkan Ali Çetin, “"Görevi devraldığımız 9. haftada, 'O sene bu sene' dedik. Yönetim olarak gece gündüz çalıştık. Çok önemli bir başarı elde ettik. Kentin Süper Lig özlemini dindirmeyi başardık. Bu takım yoktan var oldu, adeta Denizlispor küllerinden doğdu. Yaklaşık 8 aydır bir kuruş gelirimiz olmadan mücadele ettik. Harcamalarımızı ise proje ve bağışlarla yaptık, takımı bu şekilde yönettik ve Süper Lig'e çıktık. Bu başarı tüm camiamıza aittir, hayırlı olsun. Bu başarı bize nasip oldu ama sorumlulukları da çok fazla. Biz üstümüze düşen görevi yaptık. Bizler şeffaf yönetim sistemi ile ilerledik. İnsanlar güvendi, insanlar bize inandı. Sonuçta da bize başarı geldi” dedi.


“SPORUN SİYASETİ OLMAZ, SPOR BİRLEŞTİRİCİ BİR GÜÇTÜR”
“Sporun siyasi partisi olmaz. Sporun birleştirici gücü vardır” diyen Başkan Çetin, “Karabük maçında bütün siyasi partilerin vekilleri ve yöneticileri oradaydı. Sporun birleştirici özelliğini Karabük maçında gördük. Hiçbirisi bugüne kadar bize sırtını dönmedi, hepsi yanımızda oldu. Süper Lig’e çıkmak büyük bir mutluluk ama bu durum daha büyük bir mutluluk oldu. Protokol tamamen doluydu. Ben bile yer bulamadığım için yere oturdum. Bu hiç önemli değil, yöneticilerin orada olması, bizleri yalnız bırakmaması daha çok mutlu etti. Bizlerde bu desteğin mücadelesini veriyoruz” dedi.


“MEYDANDA ZEYBEK OYNAYACAĞIZ”
Hafta sonu İstanbul deplasmanının ardından kutlamaların Çınar Meydanı’nda yapılacağını söyleyen Başkan Çetin, “Kutlamaları sanatçıların katılımı ile yapmayı düşünüyorduk ama kulübün mali durumu ortada. Zor günlerden geldik.  Osman Özköylü hocamızın döneminde, “Kulüpte et yok” denen dönemlerden geldik. O yüzden belediyenin önünde Çınar Meydanı’nda Denizli halkı ile birleşip, sevinci aynı anda yaşamak istiyoruz. Zaman nedeni ile kutlama için tam tarih veremesek de o kupa Çınar Meydanı’nda kaldırmak lazım. Meydan’da zeybek oynayacağız” dedi.
Başkan Çetin, açıklamalarına şu şekilde devam etti:


“ŞİRKET GİBİ YÜRÜDÜK”
“İşin içine girdiğimizde sıkıntılar olduğunu gördük. 1 milyon 100 bin nüfusluk bir şehir, 10 yıldır Süper Lig’in hasretini çekiyordu. Yönetimdeki arkadaşlarımızla konuştuk. Hepimiz bir şeylerin değişmesi gerektiğini düşünüyordu. Bugüne kadar gelen sistemle kulüplerin düze çıkma şansı sıfır. Şirket gibi yönetme kararı aldık. İnandık, yola çıktık. Ateşten gömlekte giymiş olsak bir yerden başlamak gerekiyordu. Her şey zamanında ve yerinde olunca kulüp kendi kendine dönüyor. Bu sistemle giden hiçbir kulüpte, hiçbir zaman maddi sıkıntı olmaz”.

Ayhan Çimendağ-Nurhayat Ertan

Paylaşım :