Denizli Ayna Haber Logo
Şafak Operasyonu!

Şafak Operasyonu!

Denizli Emniyet Müdürlüğü 3 ay önce yaptığı operasyonu derinleştirdi ve olayla ilgili 12 kişiye daha ulaştı.

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığından alının talimatlar ile Denizli Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince 15 Mayıs'ta Denizli'de Kanserle Mücadele Derneği olarak görünen bir işyeri içerisinde uyuşturucu madde ticareti yaptıkları tespit edilen şahıslar suçüstü yakalanarak satışa hazır 82 paket halinde 69 gram eroin maddesi ele geçirilmiş olayla ilgili iki 2 kişi tutuklanmıştı.

 Gerçekleştirilen o operasyondan sonra soruşturmayı derinleştiren Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri işyeri ve şüphelilerle bağlantılı olan şahısları ve adresleri tespit ederek takibe alındı. Yaklaşık 3  ay boyunca narkotik ekiplerinin titizlikle yürüttüğü çalışmalarda sözde dernek görünümlü işyerleri üzerinden zehir ticareti yapan uyuşturucu şebekesinin faaliyetleri deşifre edildi. Zehir tacirlerinden uyuşturucu madde temin eden 12 kişi yakalandı. Haklarında kullanmak için uyuşturucu madde bulundurmak suçundan yasal işlem yapıldı.

 05 Kasım ise Denizli ve İzmir'de belirlenen adreslere Özel Harekat timlerinin desteğiyle gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda, adreslerde yapılan aramalarda 15 gram eroin, 2 gram metamfetamin ve suboxone hap ele geçirildi. Narkotik ekipleri tarafından daha önce yakalanan İ.M. isimli şüpheli şahsın halen cezaevinde bulunduğu anlaşılırken, R.Ş., A.D., T.K., O.G., I.P, B.D, İ.M  isimli 7 şüpheli ise gözaltına alındı. Adli mercilere sevk edilen 7 şüpheliden 6’sı tutuklandı.

Paylaşım :