Denizli Ayna Haber Logo
POLİS OTOBÜS ŞOFÖRÜ TARTIŞMASINI ÇEKEN TAKSİCİ GÖZALTINA ALINDI

POLİS OTOBÜS ŞOFÖRÜ TARTIŞMASINI ÇEKEN TAKSİCİ GÖZALTINA ALINDI

Denizli’de trafik polisi ile belediye otobüs şoförü arasında yol tartışması çıktı. Tartışmayı cep telefonuyla kaydeden taksici gözaltına alındı. Olay, Merkezefendi ilçesi Saraylar Mahallesi Enverpaşa Caddesi üzerinde saat 18.00 sıralarında yaşandı.

İddiaya göre, 15 Mayıs Denizli Milli Mücadele Günü Kutlama etkinlikleri kapsamında kortej yürüyüşünün yapıldığı yolu trafiğe kapatan trafik polisleri ile otobüs şoförü arasında tartışma yaşandı. Duraktan kalkış saati geldiği için hareket etmek isteyen halk otobüsü şoförü ile polis arasında trafiği aksatma gerekçesiyle tartışma çıktı.

Tartışmayı çevredeki vatandaşlar cep telefonları ile kayda aldı. Vatandaşların olayı kaydettiğini gören trafik polisleri iddiaya göre, çevredekilerin telefonlarındaki görüntüleri silmek istedi. Polisin görüntüleri sildirme talebi üzerine başlayan tartışmada ticari taksi şoförü Ahmet S., gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, gözaltına alınan Ahmet S’nin yapılan GBT sorgusunda başka bir suçtan dolayı aranması olduğunun tespit edildiği ve bu nedenle gözaltına alındığı öğrenildi.

Polis ekipleri, taksicinin bulunduğu taksi durağındaki diğer taksi şoförlerinin de kimliklerini alıp GBT’lerini sorguladı. Gözaltına alının taksi şoförü ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

Olay anında çıkan tartışma nedeniyle yol bir süre trafiğe kapalı kalırken polisin ortalığı yatıştırması üzerine yol tekrar trafiğe açıldı.

Paylaşım :