Denizli Ayna Haber Logo
AK PARTİ’DEN BOZKURT’TA BOMBA TRANSFER

AK PARTİ’DEN BOZKURT’TA BOMBA TRANSFER

AK Parti’den Bozkurt’ta bomba transfer. MHP’den belediye başkan adayı olacağı açıklanan Hamdi Cin’in AK Parti’ye katıldığı, bu partiden aday olacağı öne sürüldü. “MHP’yi Bozkurt’ta Cin çarptı” yorumlarına neden olan gelişme siyasi arenayı hareketlendirdi.

denizlihaber.com’un haberine göre, yaklaşan yerel seçimler öncesi siyaset arenası hareketlendi. AK Parti’den Bozkurt’ta ses getiren bir hamle geldi. Daha önce MHP İl Başkanı Cafer Birtürk tarafından Bozkurt belediye başkan adayı olarak açıklanan Hamdi Cin’in, AK Parti’ye transfer olduğu öne sürüldü. İlçede güçlü isimlerden biri olan Hamdi Cin’in MHP’den aday olmasının seçimlerde işlerini zorlaştıracağın düşünen AK Parti’nin böyle bir adım attığı iddia edildi. Hamdi Cin, 2009 yerel seçimlerinde AK Partili rakibi İbrahim Deniz Arda’ya 7 oy farkla yenilmiş, 2014’te de Birsen Çelik’e karşı kaybetmişti.

MHP KANADINDAN SERT TEPKİ

Hamdi Cin’in AK Parti’ye geçmesi ve bu partiden aday olması MHP kanadının tepkisini çekti. Daha önce birçok kez Hamdi Cin’i Bozkurt belediye başkan adayı olarak duyurduklarını hatırlatan İl Başkanı Cafer Birtürk, “Hiçbirinde ben ‘sizden aday olmayı düşünmüyorum’ demedi. Son iki dönemde de bizim adayımızdı. Dün Genel Başkan Yardımcımız Emin Haluk Ayhan tarafından Ankara’ya, Genel Merkez’e davet etmesinin adından durum ortaya çıktı. ‘Ailem istemiyor, onlarla görüşün’ demiş” diye konuştu.

Kaynak: denizlihaber.com

 

Paylaşım :